Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Világgazdasági Fórum által vizsgált országok közül Magyarországon a legnehezebb kigazdálkodnia egy háztartásnak a felsőoktatási tandíjat. A szervezet listáját magasan vezetjük, de ennek egyáltalán nem örülhetünk.
A Princeton vezeti a legjobb felsőoktatási intézmények egyesült államokbeli rangsorát, amelyet évről évre a U.S. News közöl - sokak meglepetésére a Harvardnak nem sikerült visszaszereznie a dobogó legfelsőbb fokát, "csak" a második helyen áll, a harmadik a Yale.
Az Egyesült Államokban már lazítanának azon az intézményrendszeren, amelyet Magyarországon most akar létrehozni a kormány. Az amerikai közösségi főiskolák, vagyis a community college-ok már több mint húsz államban indítanak alapképzéseket is, most Kalifornia is csatlakozna az új trendhez - írja az Inside Higher Ed.
Az Egyesült Államokban négyből három egyetemista dolgozik, átlagosan 1200 dollárért egy hónapban. Bár kint ez nem számít magas összegnek, de sok kicsi sokra megy: éves szinten a felsőoktatásban tanulók 417 milliárd dollárt költenek el. A kérdés csak az, hogy mire?
Gyűlések, tiltakozások és aláírásgyűjtések – több amerikai főiskola és egyetem vált híressé az elmúlt években a hallgatók tiltakozásairól. A Huffington Post összeállította a „legkülöncebb” intézmények listáját.